EN

طراحی و مهندسی

خطوط تولید مارگارین و لبنیات

مزایای شرکت

خطوط تولید مارگارین و لبنیات

کیفیت بالا

کلیه مواد اولیه پس از خریداری و قبل از اعمال عملیات ساخت،برای سنجش کیفیت در آزمایشگاههای متالوژی معتبر مورد آنالیز قرار میگیرند.

قیمت مناسب

ماشین آلات ساخت بهین سازان دارای کیفیت درحد نمونه های مشابه اروپایی می باشد با اینحال قیمت تمام شده آنها کمتر از یک سوم نمونه های مذکور بوده و مقرون به صرفه می باشد.

تجهیزات خط تولید مارگارین
تجربه و حسن شهرت

بهین سازان بدیع، نام آشنای شرکت های اروپائی فعال در زمینه ی ماشین آلات مارگارین بوده و تجربه ارزنده ی یک نسل قبل را با خود به همراه دارد.

خط تولید مارگارین و کره گیاهی

مارگارین چیست؟

اگر امولسیون آب در روغن را که در حال حاضردر ایران درصد روغن آن 60 تا 80 است ، توسط یک سری فرآیند ها و در ماشین آلات خاص ، فرم دهی کنیم محصول حاصل می تواند منجر به تولید مارگارین شود.
مارگارین در انواع مارگارین سفره ، شورتنینگ و پاف پیستری (puff pastry) قابل عرضه است که بسته به شرایط تولید میتوان هر یک را در خط تولید تهیه کرد.

خط تولید مارگارین

تاریخچه اختراع مارگارین

“هایپولایت مک موریس”(1817-1880) شیمی دان فرانسوی مخترع مارگارین است .حدود سالهای 1860 کشور فرانسه به علت انقلاب صنعتی و افزایش جمعیت شهری با کمبود شدید کره مواجه گردید بنابراین ناپلئون سوم پادشاه فرانسه، برای کسی که بتواند ایده ای جهت رفع این کمبود ارائه کند جایزه ای تعیین کرد.موریس که قبلا در زمینه توسعه روش های پخت نان دو مدال طلا دریافت کرده بود، شروع به تحقیق و پژوهش بر روی چربی حیوانی نمود تا بتواند از آن جایگزینی برای کره تولید کند.

 او توانست با مطالعه بر روی چربی حیوانی و فراهم کردن شرایطی برای تولید مخلوطی همگن از آن با آب ، ماده ای بسیار شبیه به کره تولید کند. ازآنجا که آزمایش ها را با اسید چربی به نام مارگاریک اسید شروع کرده بود و حاصل کار به اولئین رسیده بود این ماده را اولئو مارگارین نامید.گرچه او نتوانست دقیقا از فرآیند شیمیایی که اتفاق افتاده بود سر در بیاورد ولی این اختراع جایگزینی ارزان و با کیفیت برای کره شد.
محصول او مخلوطی از چربی و آب در دماهای پایین بود که البته قابلیت تولید با مخلوطی از چربی و شیر هم داشت وطعم نزدیکتری به کره تشکیل میداد. او به خاطر این اختراع جایزه ارزشمندی از دولت فرانسه دریافت کرد. سپس تلاش نمود تا محصول خود را در فرانسه انگلستان اتریش ایالات متحده و آلمان ثبت اختراع کند.
این ثبت اختراع مانع سوء استفاده از اختراع او درکشورهای دیگر نشد چون برخی کشورها مثل هلند قوانین ایجاد انحصار نداشتند و بازاریابان و فروشندگان کره در هلند خود را ملزم به محترم دانستن تولید انحصاری مارگارین نمی دیدند. متاسفانه اولئو مارگارین هرگز در فرانسه مورد اقبال مردم قرار نگرفت و رایج نشد. بنابراین موریس سود بسیار کمی بدست آورد .در 1880حداقل 70 کارخانه مارگارین در هلند وجود داشت و هلند مارگارین را به همه ی کشورهای اطراف خود صادر میکرد.خدمتی که موریس از طریق این اختراع به جهان عرضه کرد هم اکنون منابع بزرگی درسراسردنیا دارد که ده تولید کننده اول در جهان بترتیب کشورهای زیر هستند:ایالات متحده،پاکستان، هند، ترکیه، آلمان، اندونزی، برزیل، روسیه، لهستان وژاپن

دستگاه های خط تولید مارگارین

مارگارین در ایران

در ایران اولین و تخصصی ترین مارگارین سفره، مارگارین مهگل است که شرکت صنایع غذایی بهینه وزین آنرا برای اولین بار در ایران تولید کرده است. این شرکت دارای چند خط تولید مجزا برای تولید مارگارین سفره و مارگارین صنعتی بوده و جهت طرح توسعه خود نیز در حال همکاری با شرکت بهین سازان بدیع می باشد. لازم به ذکر است که اولین خط تولید مارگارین سفره در این کارخانه و در ایران، توسط متخصصین شرکت بهین سازان بدیع اجرا شده است و این شرکت توانایی طراحی، تولید، ساخت و اجرای صفر تا صد خطوط تولید مارگارین سفره و مارگارین صنعتی را با رعایت استانداردهای شرکت گرستنبرگ دانمارک داراست که شرکت فوق الذکر قدیمی ترین و معروف ترین شرکت سازنده ی خطوط تولیدی مارگارین در اروپا و در دنیا به شمار می رود.

خطوط تولید مارگارین

چشم انداز تولید مارگارین

مارگارین یا کره گیاهی یک جایگزین قدیمی برای کره است که ظاهر ، قوام و‌طعم تقریبا مشابهی با آن دارد.
از آنجا که چربی های اشباع شده ی کره لبنی بر روی سلامت مصرف کننده تاثیر منفی دارند و همچنین به دلیل وجود اختلال عدم تحمل لاکتوز در بعضی افراد ، تقاضای کره گیاهی ( مارگارین )‌‌ رو به افزایش است.
علاوه بر این صنعت نانوایی در حال بالا بردن میزان استفاده از مارگارین ، به جای کره لبنی است.
 انتظار میرود که بازار جهانی مارگارین تا سال 2022 به ارزش بازاری 33 میلیارد دلاری  آمریکا برسد و با نرخ رشد مرکب سالانه 4/9 درصدی  بین سال های 2022 تا 2032 شتاب گرفته و به ارزش 53/7 میلیارد دلار دست یابد.
به لحاظ آگاهی رو به رشد مصرف کننده نسبت به مصرف محصولات با برچسب پاک و پایدار،‌ تقاضای زیادی در بازار برای مارگارین ارگانیک موجود است. چنانکه برخی کشورها در حال معرفی انواع ارگانیک و کم‌کالری مارگارین هستند که شاید استفاده از روغن هایی مانند روغن زیتون یکی از روش های این عرصه باشد.بنابراین به نظر می آید بازار جهانی مارگارین در مسیر رشد و توسعه قابل توجهی قرار دارد و سرمایه گذاری در آن توجیه اقتصادی خواهد داشت.
جهت مطالعه بیشتر برخی شرکت های کلیدی تولید مارگارین به شرح زیر میباشد:

Bunge Limited
Conagra Brands
.Inc
EFKO Group
NMGK Group
PURATOS
Richardson International Limited
Vandemoortele
Wilmar International Ltd

ترجمه وگرد آوری توسط تیم توسعه تحقیق بهین سازان بدیع 

کپی با ذکر  منبع ایرادی ندارد.

فرم تماس​